22 Ekim 2011 Cumartesi

SİZCE BİR SAVAŞIN ORTASI KARDAN ADAM YAPMAK İÇİN KÖTÜ BİR YER Mİ?
eski ama her zamanki gibi dizisi çekilir çekilmez yeni muamelesi gören bi kitapla geldim.bakalım beğenecek misiniz?
en sevdiğim tür fantastik. kılıç olsun kalkan olsun ama yanında ejderha da olsun hatta yüzüklerin efendisinde ki gibi değişik ırklar olsun. günümüz Amerika’sını Almanya’sını yada siyasi atlaslarda adı geçen her hangi bir toprak parçasını değil daha büyülü daha mistik toprakları anlatsın.çünkü o zaman her şey benim hayal gücüme bağlı.
çok dağıttım konuyu daha hangi kitabı anlatacağımı bile söylemedim ama en azından fantastik bir öykü olduğunu anladınız değil mi:)
yazarımız George R. R. Martin.
fiyat 29 tl
game of thrones
taht oyunları…
7 krallıkta hüküm süren bir kral batının ballı şarapları ve çiçek kokulu yazlarına karşılık kuzeyin kalın buzdan duvarları.
”winter is coming…”
sağlam bir Stark sözü.yani onlar eğer kış geliyor diyorsa önünüzde bir insan ömründen daha uzun dondurucu kışlar var demektir.çünkü bu diyarlarda yazlar on yıllar kışlarsa bir insan ömründen bile daha uzun.

Lordlar ve leydiler.krallar ve piçler. ejderhalar ve kurtlar…

9 soylu aile tarafından yönetilen 9 bölge: Arryn, Baratheon, Greyjoy,   Lannister, Martell, Stark, Targaryen, Tully ve Tyrell.
Hepsinin kendine özel sancakları ve mühürleri var.starklar ulu kurt lannisterler altın yeleli aslan tullyler balık…

9 krallığı ve bütün soyluların kıçını koruyan buzdan kilometrelerce uzanan sur. surdaki gece nöbetçileri yani yeminli kardeşler.
ve hepsine hükmeden bir geyik. soylu lorlar ve leydiler  Westeros hükümdarı Kral Robert ve onun Demir Taht’ına sadık.
Kral Robert onca yolu aşıp kışbarına starkların kalesine geldiğinde tek istediği kardeşi kadar sevdiği kışbarı lordu Eddard Ned Stark’ın kral eli olması ve onunla birlikte ülke meselerini halletmesi.
Esrarengiz yaratıkları, üç ay sürmeyen mevsimleri, karanlık diyarlarıyla fastastik dünyanın kapılarını aralamak için sayfaları çevirmeniz yeter

sizce bir savasın ortası kardan adam yapmak için kötü bir yer mi?
winter is coming…
kış geliyor
aslan geyik ulu kurt…umalım da nehirin balıkları ve kışbarının ulu kurtları altın yeleli aslanlara karşı koymak için yeterli gücü bulabilsinler!!!